Kamagra Il-ġell jippermettilek twettaq prestazzjoni sesswali ogħla sabiex tkun tista 'tilgħab rwol aktar attiv fl-esperjenzi sesswali tiegħek.

kamagra gel B'dan tista 'ssolvi l-problema tal-erezzjoni tiegħek u ssib tweġibiet għall-mistoqsijiet ta' x'inhu kamagra gel fuq is-sit tagħna.

Sentenza Ġermaniża Eżerċizzji Lezzjoni Video

F’din il-lezzjoni, nitgħallmu dwar Eżerċizzji Ġermaniżi ta ’Bini ta’ Sentenzi. L-iktar sentenzi bażiċi bil-Ġermaniż huma kif ġej:

Das ist ein Radio
Dan huwa radju

Das ist eine Katze
Dan huwa qattus

Das ist ein Stuhl
Dan huwa siġġu

Das ist ein Haus
Din hija dar

Is-sentenzi t'hawn fuq huma l-aktar mudelli ta 'sentenzi bażiċi u se naraw l-istrutturi tas-sentenza li fihom jintużaw kemm is-suġġett, verb u elementi oħra.

tagħlim : Tgħallem

Nieħdu l-inserit infinittiv u lura lerne fadal kelma.
Issa dan lerne Ejja nġibu persuna u sekwestru tal-ħin.
Per eżempju, 1. Ejja nġibu l-persuna individwali u l-annessi preżenti.

Lerner - e: jitgħallmu - Um - um
Kif jista 'jidher biss il-ħin kurrenti u l-ħin kurrenti u 1. tifsira singular tal-individwu.

Lerner - t: jitgħallmu - int -

Lerner - Te: jitgħallmu - di-m

Issa, ejja niġbdu l-attenzjoni tiegħek għal punt ieħor.
Kif tistgħu taraw, neħħejna s-suffissi infinittivi tal-verbi u konjugajna l-verb billi żidna suffissi mal-għerq tal-bqija. Madankollu, għalkemm il-maġġoranza l-kbira tal-verbi bil-Ġermaniż huma konjugati b'dan il-mod, hemm madwar 200 verb irregolari li ma jsegwux din ir-regola. Jekk l-għerq ta 'verb ma jinbidilx waqt li l-verb huwa konjugat, allura dan il-verb jissejjaħ Verb Regolari.

Iżda jekk il-verb qed jibdel l-għerq tal-verb, dan il-verb jissejjaħ Irregolari Verb.
Għalkemm m'għandhiex x'taqsam ħafna mas-suġġett tagħna, ejja nagħtu ftit informazzjoni.

lernen = titgħallem
lern = titgħallem

Issa aħna jitgħallmu verb jitgħallmu Il-kelma bit-Tork tirreferi għall-kmand Tgħallem! Dan huwa l - każ ukoll bil - Ġermaniż u l - verb lernen mill - verb f '. \ T lerne Il-kelma tindika ordnijiet.

Issa ejja nieħdu l-verb lernen skond in-nies fil-preżent:

ich / I lerne - e-learn - huwa - um
du / Int lerne - titgħallem st - iyor - sun
er / O (raġel) lerne - titgħallem t - ior
joni / O (femminili) lerne - titgħallem t - ior
es / O (newtrali) lerne - titgħallem t - ior
wir / Aħna lerne - titgħallem l-aktar - uor - uz
ihr / Int lerne - titgħallem t - ior - sunuz
jiet / Huma lerne - titgħallem - i - s -
Mibgħut / Int (ġentilment) lerne - titgħallem - Iyor - sunuz

Kif muri fit-tabella hawn fuq biż-żieda ta 'xi dehbijiet mal-għerq tal-verb
Aħna diġà taw informazzjoni dwar il-pronomi diġà ppronunzjati.
It-tabella hawn fuq tapplika għal kważi l-verbi kollha fil-preżent.

Fil-lezzjoni vidjo li ġejja, nipprovdu aktar eżempji dwar sentenzi Ġermaniżi.
Aħna nirrikkmandawlek li tara bir-reqqa u nixtiqulkom suċċess.

 

IS-SERVIZZ TAGĦNA TA 'TRADUZZJONI INGLIŻA BEDA. GĦAL AKTAR INFORMAZZJONI: Traduzzjoni bl-Ingliż

Links Sponsorjati