skorta izmir

Kamagra Il-ġell jippermettilek twettaq prestazzjoni sesswali ogħla sabiex tkun tista 'tilgħab rwol aktar attiv fl-esperjenzi sesswali tiegħek.

kamagra gel B'dan tista 'ssolvi l-problema tal-erezzjoni tiegħek u ssib tweġibiet għall-mistoqsijiet ta' x'inhu kamagra gel fuq is-sit tagħna.

skorta izmir
Skorta Manavgat skorta manavgat Bella Skorta Skorta Manavgat skorta manavgat storja tas-sess storja tas-sess skorta tal-ġenb skorta storja tas-sess
skorta gaziantep
Myrtle Escort

Skorta tal-ġenb Anatoljan skorta atasehir

siti tal-imħatri 2021
film sesswali hd
imħatri diretti siti tal-każinò ħajjin siti tal-imħatri
porn grupp
konya skorta
porn mobbli

Lecture Ġermaniża Modalverben

Għeżież ħbieb, f'din il-lezzjoni tal-Ġermaniż modalverben Se nkopru s-suġġett. Bil-Ġermaniż modalverben imsejħa 6 verbi awżiljarji għandu. Dawn jissejħu Modalverbens jew verbi stil. Għalkemm dawn il-verbi awżiljarji ma jagħmlux sens waħedhom, jibdlu jew jespandu t-tifsira tal-verb attwali tas-sentenza.

Ġermaniż modalverben Dawn il-verbi awżiljarji, li jissejħu, huma konjugati skont is-suġġett fis-sentenza, u f'dan il-każ, il-verb attwali tas-sentenza jinstab fl-infinittiv, jiġifieri, fl-aħħar tas-sentenza mingħajr ebda konjugazzjoni.

Dawn il-verbi jistgħu jintużaw ukoll bħala l-verb ewlieni fis-sentenza. Dawn il-verbi, imsejħa Modalverben bil-Ġermaniż, u t-tifsiriet ġenerali tagħhom u l-konjugazzjonijiet tagħhom skond individwi fil-ħin preżenti huma mogħtija hawn taħt. Fit-tabella hawn taħt modal modalbi Meta jintuża biex ifisser xewqa u xewqa, jintuża l-aktar bħala möchten minflok mögen fil-ħajja ta 'kuljum. Għal din ir-raġuni, il-konjugazzjonijiet tal-verb möchten, minbarra l-verbi modali, jingħataw ħdejn it-tabella.

modalverben

Allura x'tifsira żżid Modalverben mas-sentenza? Hemm verbi awżiljari stil modalverben fit-Tork tagħna?

Dażgur li hemm. Bl-istess mod, ejja nagħtuk eżempji kif ġej:

Irrid immur id-dar.

Irrid niekol kejk.

Kapaċi ngħum f'din il-pixxina.

Kapaċi nirranġa din il-karozza.

Kapaċi nijet.

Kapaċi nsuq rota.

Kapaċi niġri malajr.

Tista 'tuża sentenzi bħal hawn fuq bil-Ġermaniż. modalverben Nistgħu nissimulaw sentenzi maħluqa bl-użu.

Issa ejja nitgħallmu dwar dawn il-verbi awżiljarji msejħa modalverben bil-Ġermaniż u t-tifsiriet tagħhom.


MODALVERBEN

dürfen li jitħalla jagħmel, li jkun kapaċi, li jkun kapaċi, li jazzarda, li
jista li jkun kapaċi, li jkun kapaċi, li jkun jaf, li jifhem, li jkun kapaċi, li jkun kapaċi, li jkun kapaċi
Mogen li trid, li tħobb, li tħobb, li tkun inklinat, li tħobb, li tixtieq, li tkun
jekk int għandhom jagħmlu, għandhom jagħmlu, għandhom jagħmlu, għandhom / għandhom
jaqbżu li jintalab jagħmel, li jkun meħtieġ, li jkun meħtieġ, għandu / għandu, li jingħad
wollen trid, tixtieq, titlob, tkun fil-bżonn

Ġermaniż modalverben jiġifieri, verbi awżiljarji huma bħal hawn fuq. Kif tistgħu taraw hawn, hemm differenzi żgħar fit-tifsira bejn Modalverbens. eż dürfen li tkun kapaċi taġixxi, li jkollok permess u liċenzja biex tagħmel dan, li jkollok permess, li jfisser l-istess jista Jintuża biex ifisser li tkun kapaċi taġixxi, li jkollok poter u poter, li jkollok ħila, li tkun kapaċi.

 

ANNESSI SKOND IL-PERSUNI ĠERMANIŻ MODALVERBEN

PARTIJIET dürfen jista Mogen jekk int jaqbżu wollen
ich darf jista ' mag għandhom għandhom se
du darfst kannst magst musst sollst willst
er / sie / es darf jista ' mag għandhom għandhom se
w dürfen jista Mogen jekk int jaqbżu wollen
ihr puff kon mogt musst soltu wollt
huma dürfen jista Mogen jekk int jaqbżu wollen
Huma dürfen jista Mogen jekk int jaqbżu wollen

Fit-tabella t'hawn fuq modalverbenJingħataw it-tiri tan-nies. Sabiex tuża modalverbens b’mod korrett fis-sentenzi, modalverbenHuwa meħtieġ li jiġu memorizzati t-tiri tan-nies skont l-individwi. Nistgħu naraw ukoll din it-tabella bħala viżwali akbar:

Ġermaniż Modalverben

Il-Modalverbens Ġermaniżi huma bħal hawn fuq. Dawn il-Modalverbens jintużaw l-aktar f’sentenzi bil-verb prinċipali. Modalverbens f’sentenzi huma attirati mis-suġġett u f'dan il-każ verb attwali tas-sentenza infinitive jiġifieri mingħajr sparar misjuba fl-aħħar tas-sentenza. Modalverbens jistgħu jintużaw ukoll bħala l-verb ewlieni f’sentenza. F'dan il-każ, normalment jinsabu fejn għandu jkun il-verb.

Fuq modalverben Tajna l-konjugazzjoni, allura jekk se nużaw il-modalverben u l-verb reali f’sentenza, f’sentenza t-tnejn modalverben U jekk verb veru jinstab, allura Modalverben jiġi konjugat skond is-suġġett, u l-verb veru jkun fl-aħħar tas-sentenza bħala infinittiv mingħajr inflessjoni. Diġà rajna x'inhi l-forma infinitiva ta 'verb Ġermaniż u kif verb huwa konjugat fil-Ġermaniż skont individwi, fil-lezzjoni tal-konjugazzjoni tal-verb Ġermaniż tagħna. Dawk li ma jafux jistgħu jaqraw dik il-lezzjoni.

Issa ejja niktbu xi kampjuni ta 'sentenzi bil-Ġermaniż paralleli għall-ispjegazzjonijiet tagħna.


Kampjuni ta 'Sentenzi Ġermaniżi Modalverben

Ejja niktbu sentenzi dritti billi tuża modalverben

SUĠĠETT + MODALVERB + OĠĠETTI OĦRA + VERB ORIĠINALI (FIL-KAŻ TA 'KAPTAN)

ich kann schwimmen

Kapaċi ngħum.

du kannst schwimmen

Tista 'tgħum.

Demm Marija.

Meryem tista 'taħdem.

Wir kannen rennen.

Nistgħu niġru.


Ejja niktbu sentenzi ta 'mistoqsija billi tuża Modalverben

Kannich schwimmen?

Nista 'ngħum?

Kannst du schwimmen?

Tista 'tgħum?

Kann Ahmet Rennen?

Ahmet jista 'jmexxi?

Kannen wir rennen?

Nistgħu niġru?


Ejja niktbu sentenzi negattivi billi tuża Modalverben

Ich kann nicht schwimmen.

Ma nistax ngħum.

Du kannst nicht schwimmen.

Ma tistax tgħum.

Mehmet kann nicht rennen.

Mehmet ma jistax jaħdem.

Wir kannen nicht rennen.

Ma nistgħux niġru.


Sentenzi mħallta dwar Modalverben

Issa ejja nagħmlu sentenzi mħallta, is-sentenzi tagħna jistgħu jiġu tradotti għat-Tork bħala ħin preżenti jew preżenti. pereżempju ich kann rennen sentenza "nista 'niġri"Kif" jew "Nista 'nmexxiNistgħu nittraduċu bħala ".

Ich möchte keinen Kaffee trinken.

Ma rridx nixrob kafè.

Möchtest du Pizza essen?

Trid tiekol pizza?

Wir möchten ins Theatre gehen.

Irridu mmorru t-teatru.

Ihr mochtet ein Buch lesen.

Trid taqra ktieb.

Ich kann schon malen.

Kapaċi npinġi sew.

Għarus imsaren Auto fahren.

Huwa jista 'jsuq tajjeb.

Wir können schnell rennen.

Nistgħu mmexxu malajr.

Int nicht schwimmen.

Ma jistax jgħum.

Ich kann nicht so früh aufstehen.

Ma nistax nqum kmieni filgħodu.

Du kannst Klavier spielen und singen.

Tista 'ddoqq il-pjanu u tkanta.

 

Għeżież ħbieb, f'din il-lezzjoni, għallimna l-Modalverbens, li huwa suġġett importanti bil-Ġermaniż, rajna l-Modalverbens bil-Ġermaniż, tgħallimna kif nisparaw il-Modalverbens skont l-individwi, modalverben billi tuża sentenzi dritti, sentenzi ta 'mistoqsijiet u sentenzi negattivi.

Int ukoll modalverbenTista 'tagħmel sentenzi differenti b'verbi differenti billi tuża' s.

B'dan il-mod, tista 'titgħallem is-suġġett ta' Modalverben ħafna aħjar u ma tinsiex faċilment is-suġġett ta 'Modalverben grazzi għal ħafna repetizzjonijiet.

Ġermaniż Modalverben Tista 'tikteb kwalunkwe mistoqsija, opinjoni, suġġeriment u talba li trid tistaqsi dwar is-suġġett fil-qasam tal-mistoqsijiet. Il-mistoqsijiet kollha se nwieġbuhom aħna.

Għeżież ħbieb, tinsiex tħabbar u tirrakkomanda s-sit tat-tagħlim tal-Ġermaniż tagħna lil ħbieb oħra.

Grazzi talli żort is-sit tagħna, nawgurawlek l-isbaħ xewqat.

IS-SERVIZZ TAGĦNA TA 'TRADUZZJONI INGLIŻA BEDA. GĦAL AKTAR INFORMAZZJONI: Traduzzjoni bl-Ingliż

Links Sponsorjati