Lecturing, Prasense u Eżerċizzji ta ’Ħin Preżenti Ġermaniż b’Kampjuni ta’ Sentenzi

Għalliem tal-Ġermaniż Ġermaniż fl-iskola Spjegazzjoni, Prattika u Eżempji ta' Sentenzi u Eżerċizzji tal-Ġermaniż

F’din il-lezzjoni intitolata PRASENS Ġermaniżi u Kampjuni ta ’Sentenzi u Eżerċizzji dwar Prasens Ġermaniżi (Present), se nkomplu l-eżempji tagħna ta’ sentenzi u konjugazzjoni tal-verbi fil-preżent Ġermaniż.



Sa din il-lezzjoni, aħna taw l-informazzjoni meħtieġa dwar il-ħin kurrenti.
Issa ejja nikkonsolidaw dak li tgħallimna u nitgħallmu minn sentenzi sempliċi u sentenzi sempliċi u nitgħallmu kif nagħmlu sentenzi usa '.
Kull min isegwi l-lezzjonijiet tagħna mill-ewwel suġġett għandu jkun kapaċi jibni sentenzi sempliċi f'daqqa.

Fil-fatt, ikun xieraq li nagħtuk informazzjoni dwar elementi oħra tas-sentenza u tipi oħra ta 'kliem f'dan l-istadju, imma peress li l-iskop tagħna hawnhekk huwa differenti, ejjew inħażnu din l-informazzjoni fi żminijiet aktar tard u nagħtu eżempji billi nimxu mis-sentenzi l-aktar sempliċi għall-iktar kumplessi.


Jekk jogħġbok segwi l-eżempji hawn taħt b'attenzjoni.

lernen: Tagħlim

lerne: Jien qed nitgħallem

I lerne : Jien qed nitgħallem

Ich lerne / Deutsch: Jien nitgħallem il-Ġermaniż

Ich lerne / Deutsch / heute: Qed nitgħallem il-Ġermaniż illum

Ich lerne / Deutsch / heute / fi Frankreich: Nitgħallem il-Ġermaniż illum fi Franza.

Wara

redet: Taħdit

Mehmet redet: Mehmet jitkellem

Ali redet: Ali titkellem

Mehmet und Ali reden: Mehmet u Ali qed jitkellmu

Riza redet / wie ein Dummkopf: Riza titkellem bħal iqarqu

Il-kunsens jitkellem bħal iqarqu mat-tfal


gehen: Mur

gehe: Jien sejjer

Ich gehe: Jien sejjer

Ichgehe / heute: Jien sejjer illum

Ich gehe / heute / ins Kino: Illum sejjer fiċ-ċinema

Ich gehe / heute / ins Kino / mit meinen Freunden: Illum sejjer għall-films mal-ħbieb tiegħi

Jien sejjer għall-films mal-ħbieb tiegħi llum f'18: 00: 18: 00: Ich gehe / heute / ins

spielen: Ilgħab

spielen: qegħdin jilagħbu

Ali u Veli spielen: Ali u Veli qegħdin jilagħbu

Die Kinder spielen: It-tfal qegħdin jilagħbu

Sie spielen: Huma qegħdin jilagħbu

Ali u Alper spielen / Foosball: Ali u Alper qegħdin jilagħbu l-futbol

Ali u Alper spielen / Piano: Ali u Alper għandhom pjanu

Sie spielen / Piano: Huma għandhom il-pjanu


Die Kinder spielen / Fussball: It-tfal qegħdin jilagħbu l-futbol

Die Kinder spielen / Fussball / im Garten: It-tfal qegħdin jilagħbu l-futbol fil-ġnien

It-tfal qegħdin jilagħbu l-futbol fil-ġnien ta ’l-iskola

Naħseb li tant eżempji huma biżżejjed. Jekk tixtieq, tista 'toħloq eżempji u sentenzi differenti int stess u tikteb bi tweġiba għal dan il-messaġġ.

Issa ejja neżaminaw is-sentenzi ta ’hawn fuq u niktbu fit-tul.
Hemm ħafna konklużjonijiet li jistgħu jittieħdu mis-sentenzi ta 'hawn fuq. Ejja nagħtu ħarsa lejn dawn issa.

1) Kif tistgħu taraw, is-sentenzi kollha tagħna huma sentenzi pożittivi dritti. Dan ifisser li sentenzi pożittivi dritti bil-Ġermaniż huma dejjem ordnati bħala "Suġġett + Verb + Oħrajn".

2) F'xi sentenzi, kif jiġu affettwati xi kliem kieku nbidlu l-kliem?
Per eżempju,

1) Għada immorru fil-films mal-ħbieb.
2) Aħna nimxu fil-films mal-ħbieb ta 'għada.
3) Għada immorru fil-films mal-ħbieb.

Dan huwa l-istess messaġġ li jfisser dawn it-tliet sentenzi?
Naturalment le.
1. il-messaġġ li għandu jingħata fis-sentenza “sejjer għaċ-ċinema”
2. messaġġ li għandu jingħata fis-sentenza “għada biex tmur”
3. messaġġ li għandu jingħata fis-sentenza “biex tmur mal-ħbieb”

Dawn juruna li fis-sentenza hemm kunċett imsejjaħ enfasi u fis-sentenza l-enfasi hija dejjem fuq l-eqreb kelma.

3) Wieħed mir-riżultati li jistgħu jitneħħew huwa;

a) Aħna jiġu lejlek
b) ilni nitgħallem f'din l-iskola għal ħames snin
c) I tqum kmieni filgħodu

Issa dawn it-tliet sentenzi, għalkemm jidhru bħall-frażijiet tal-ħin kurrenti, it-tifsira attwali tas-sentenzi mhijiex bħal dik, huwa jgħid.
a) il-ħin tas-sentenza
b) il-ħin tas-sentenza jitlesta kontinwament
c) il-ħin tas-sentenza huwa wiesa '.

Dan jurina li nistgħu noħolqu sentenzi bi tifsiriet ta 'ħin differenti billi nużaw il-ħin preżenti. Allura meta l-post huwa l-ħin kurrenti, ħin wiesa' jew ħin futur eċċ. jistgħu jesprimu faċilment.



Dan huwa dak li rridu ngħidu dwar sentenzi.
Din hija l-informazzjoni li nagħtu dwar il-ħin u s-sentenzi kurrenti.
Fil-lezzjonijiet li ġejjin aħna ser jagħtuk informazzjoni dwar is-sentenzi tal-mistoqsija u sentenzi negattivi.

Tista 'tikteb xi mistoqsijiet jew kummenti dwar il-korsijiet Ġermaniżi tagħna għall-fora Ġermaniżi jew għall-kummenti fil-qiegħ.
Kisbiet ...



11 ħsibijiet dwar "Lecturing, Prasense u Eżerċizzji ta ’Ħin Preżenti Ġermaniż b’Kampjuni ta’ Sentenzi"

  1. Minn din in-narrattiva, ovvjament, Almanx huwa sit ta 'kwalità għolja ħafna, mhux bħal kull ieħor, u r-regoli tas-sentenzi u l-ortografija ġew meqjusa sew.
    Int verament tim almanx kbir, nifirħu!

  2. hello,
    L-ewwelnett għandek taħdita sabiħa ħafna. Fl-istess ħin bħala awguri kontenut verament utli ħafna. Jiena għandi xi ħaġa fuq fehma tiegħi dwarha. Jien użajt Dativ safejn naf fis-sentenzi stabbiliti bi mit, imma dejjem użajt Akkusativ fl-eżempji. Jien inkun ħażin. Napprezza dan.

  3. hello,
    L-ewwelnett għandek taħdita sabiħa ħafna. Fl-istess ħin bħala awguri kontenut verament utli ħafna. Jiena għandi xi ħaġa fuq fehma tiegħi dwarha. Jien użajt Dativ safejn naf fis-sentenzi stabbiliti bi mit, imma dejjem użajt Akkusativ fl-eżempji. Jien inkun ħażin. Napprezza dan.

Ikteb tweġiba

L-indirizz elettroniku tiegħek mhux se jiġi ppubblikat. Oqsma meħtieġa * huma mmarkati bi