Kamagra Il-ġell jippermettilek twettaq prestazzjoni sesswali ogħla sabiex tkun tista 'tilgħab rwol aktar attiv fl-esperjenzi sesswali tiegħek.

kamagra gel B'dan tista 'ssolvi l-problema tal-erezzjoni tiegħek u ssib tweġibiet għall-mistoqsijiet ta' x'inhu kamagra gel fuq is-sit tagħna.

Pronunijiet tal-Pussess tal-Ġermaniż (Sjieda)

Ġermaniż Il-pronomi Possessivi (pronomi possessivi) huma pronomi li jindikaw pussess fuq l-isem. pereżempju tiegħi Il-kompjuter tiegħi - tiegħek il-ballun tiegħek - tiegħu b'deskrizzjonijiet bħal karozza tiegħi-tiegħek-tiegħu il-kliem huma pronomi possessivi. Issa se nagħtu xi informazzjoni dwar dawn il-pronomi possessivi bil-Ġermaniż.

Tista 'ssib eżempji ta' l-użu ta 'pronomi possessivi fis-sentenzi fit-taqsima Tgħallem il-Ġermaniż tal-forum.

Pronomi possessivi Ġermaniżi Qabel ma tidħol, tista ’tiċċekkja xi wħud mill-lezzjonijiet li rajna qabel:

NUMRU TA 'ĠERMANIŻ

JUM ĠERMANIŻI

XHUR U STMIJIET ĠERMANIŻI

ĦINIJIET TAS - SITWAZZJONI ĠERMANJA

INTRODUZZJONI LILL-AKKUSATIV ĠERMANIŻ

Iskola Għolja Oħra 9. Klassi u High School 10. Jekk jogħġbok ikklikkja hawn għal-lekċers Ġermaniżi sal-klassi: Lezzjonijiet Bażiċi Ġermaniżi Pass Pass

Issa bil-Ġermaniż għandna pronomi possessivi:

parti Male-Newtrali femminili
ich: i mein: tiegħi meine: tiegħi
du: int dein: tiegħek Deine: Tiegħek
er: o (raġel) sein: tiegħu tartarun: tiegħu
sie: o (mara) ihr: tiegħu ihre: tiegħu
es: o (newtrali) sein: tiegħu tartarun: tiegħu
wir: aħna Jaħt: Tagħna unsere: tagħna
ihr: int Euer: Tiegħek eura: tiegħek
jiet: huma ihr: tagħhom ihre: tagħhom
Sie: int (ġentili) Ihr: tiegħek Jiena: tiegħek

Issa ejja nagħmlu analiżi żgħira ta ’din it-tabella u nagħtu l-informazzjoni meħtieġa:
Fit-tabella, tajna l-pronomi personali sabiex il-persuna li jkollok tkun ċerta.
Il-kuluri murija bil-blu jintużaw ma 'ismijiet maskili jew newtrali.
Fi kliem ieħor, huma użati flimkien ma 'l-ismijiet deris jew das.
Kuluri ħomor jintużaw ma 'nomi nisa, fi kliem ieħor, jintużaw ma' l-ismijiet ta 'l-oħra.
Kif jidher, il-pronomi użati flimkien ma 'nomi nisa rċivew ittra e sa l-aħħar.

Issa nistgħu nużaw il-pronomi possessivi bit-tliet ismijiet tal-ġeneri u nifhmu s-sitwazzjoni:

Ismijiet tal-Irġiel
der Bruder

mein Bruder: ħuh
dein Bruder: Ħrejjek
sein bruder: ħuhha
euer Bruder: ħuh

Bl-Ismijiet tar-Razza Newtrali
das Auto

mein Auto: il-karozza tiegħi
dein Auto: il-karozza tiegħek
Ihr Auto: il-karozza tiegħek

Ismijiet ta 'Razza Mara
die mutter

meine Mutter: ommi
Deine Mutter: Ommek
Mutte Mutter: Ommna
ihre Mutter: ommhom

Huwa possibbli li jingħataw eżempji fil-formola.

Eżempji huma wkoll punt ta ’min jinnota:
Kif jidher, m'hemm l-ebda bidla fl-isem użat. M'hemm l-ebda bidla fl-isem meta tuża l-pronom possessiv. Dan japplika wkoll għal nomi plurali.
Jintuża wkoll ma 'nomi plurali. M'hemm l-ebda differenza.

Issa se nibnu xi sentenzi kampjun billi nużaw pronomi possessivi. Fl-ewwel lok, nużaw biss forom sempliċi ta ’pronomi possessivi. Aħna nużaw il-forma -i u -e tal-pronomi possessivi f’sentenzi fil-lezzjonijiet li jmiss tagħna.
Nistgħu nagħmlu sentenzi informattivi dwar dak li għandna billi nużaw pronomi possessivi.

Pereżempju, dan huwa l-ġnien tagħna, din hija l-pinna tiegħek, din hija l-iskola tiegħek, u l-iskola tagħna, li hija simili ħafna għal sentenzi b'aġġettivi, hija kbira, il-ballun tiegħi huwa aħmar, il-pinna tiegħek hija blu, nistgħu faċilment nagħmlu sentenzi. Ejja niktbu l-eżempji tagħna għaż-żewġ tipi ta 'sentenzi. Kif tafu, l-istess grupp ta ’pronomi possessivi ntużaw għal artikoli der u das, u l-istess grupp ta’ pronomi possessivi għal artiklu die u l-plurali tiegħu. Rajna qabel li das sind jintuża minflok das ist f’sentenzi plurali.

KAMPJUNI KAMPJUNI TAŻ - ŻMIEN TA 'SUĊĊESS ĠERMANIŻ
Das ist mein Buch. Dan huwa l-ktieb tiegħi.
Das ist dein Lehrer. Dan huwa l-għalliem tiegħek.
Dr. Das ist sein Bruder. Dak ħuh.
Das ist ihre Gabel. Dak furketta tiegħu.
Das ist unser Arzt .. Dan huwa t-tabib tagħna.
Das ist euer Zimmer. Dan huwa l-kamra tiegħek.
Das ist ihr Brot. Dan huwa ħobż tagħhom.
Das ist Ihr Kompjuter. Dan huwa l-kompjuter tiegħek.

Fis-sentenza għandek issib użi iktar differenti fit-taqsima Learn German.
Tista 'tikteb kwalunkwe mistoqsija u kumment dwar il-lezzjonijiet tal-Ġermaniż tagħna fuq forums ta' almancax. Il-mistoqsijiet kollha tiegħek jistgħu jiġu diskussi mill-membri tal-forum.
Kisbiet ...

IS-SERVIZZ TAGĦNA TA 'TRADUZZJONI INGLIŻA BEDA. GĦAL AKTAR INFORMAZZJONI: Traduzzjoni bl-Ingliż

Links Sponsorjati