Pronomi personali bl-Ingliż

Pronomi Personali Ingliż Pronomi Personali Ingliż Pronomi Personali Ingliż

F'din il-lezzjoni, se nkopru l-pronomi personali bl-Ingliż, fi kliem ieħor, il-pronomi personali bl-Ingliż. Il-pronomi personali Ingliżi normalment jiġu mgħallma fil-klassijiet tal-Ingliż tad-9 jew tal-10 grad bħala ripetizzjoni fl-iskejjel sekondarji.



Kemm huma l-Pronomi Personali bl-Ingliż?

Tgħallem l-Ingliż Huwa daqstant meħtieġ li titgħallem din il-lingwa b'mod korrett daqs kemm hu meħtieġ. F'dan il-punt, wieħed mill-ewwel suġġetti li niltaqgħu magħhom fil-lezzjonijiet tal-Ingliż mill-iskola primarja huwa l-pronomi personali. Pronomi personali bl-Ingliż; f’ħafna kotba pronomi personali jgħaddi bħala.

Pronomi personali (għal kliem li jieħu post in-nomi personali)pronom personali) huwa msemmi. Il-pronomi personali bl-Ingliż huma estremament faċli biex jinftiehmu. Bit-Tork, nistgħu nużaw frażi bħal "huwa barra mill-belt" meta nibnu s-sentenza "missieri mar barra mill-belt". Insomma għandna l-privileġġ li ngħidu “dan għamel”, “mar hemm” mingħajr ma nfixklu t-tifsira tas-sentenzi. "Hija" f'sentenzi bħal dawn hija pronom personali.


Bl-Ingliż, bħal fit-Tork, hemm sitt tipi differenti, tlieta singulari u tlieta plurali. pronom personali iseħħ. Madankollu, pronomi personali singulari “o” bejniethom; maqsuma wkoll fi tlieta. Fi kliem ieħor, jintużaw tliet pronomi personali differenti: għal raġel, mara u għal affarijiet u annimali. F'dan il-punt, toħroġ id-differenza bejn it-Tork u l-Ingliż. Filwaqt li "hu" jintuża għal Ahmet, Ayşe u qattus bit-Tork, jintuża pronom personali differenti għal kull individwu jew ħaġa bl-Ingliż.

Pronomi personali bl-Ingliż teżisti fi tliet sitwazzjonijiet differenti. Nominattiv; Filwaqt li oġġettiv huwa l-pronom li jagħmel xogħol, jiġifieri fil-każ nominativ, jissimbolizza l-pronomi personali possessivi li huma diretti lejn xogħol.


Pronomi Nominattivi

pronomi nominativi; jirreferi għal pronomi personali li kulħadd huwa familjari magħhom. Allura huma l-pronomi personali Ingliżi li nafu. Dawn huma kif ġej.

  • jien – jien
  • int – int
  • Hu – Hu
  • hi-O
  • it – it
  • Aħna - aħna
  • int – int
  • huma – huma

Nistgħu nispjegaw il-pronomi personali b'diversi eżempji.

  • Qed nistudja l-Ingliż f'dan il-mument.
  • Inti daqshekk persuna tajba.
  • Ma jħobbx jorqod għal sigħat.
  • Hija kellha gradi tajbin fl-iskola sekondarja.
  • Hija pinna. Tużahiex.
  • Se nżuru lin-nanna l-ġimgħa d-dieħla.
  • Se tingħaqad magħna?
  • Ma jridux jiġu l-iskola.

Pronomi Oġġettivi

Jirreferi għall-pronomi personali li jfissru lil min hu dirett ix-xogħol.

  • jien – jien, jien
  • Int - int, int
  • Lilu - lilu, lilha
  • Hi – lilu, hi
  • huwa – lilu, tagħha
  • lilna – lilna, lilna
  • Int - int, int
  • Them – minnhom, minnhom

Pronomi oġġettivi Nistgħu niċċitaw diversi eżempji.

  • Qed jitkellem fuqi!
  • Ma rridx nitkellem miegħek!
  • L-għalliem tal-primarja tagħna ma jogħġobx
  • Tolga besuha. Kull reazzjoni kienet sorprendenti.
  • Agħtini lili! Huwa boardmarker tal-klassi tagħna.
  • Missieri gideb magħna. Ma rritornax fl-aħħar tax-xahar.
  • Ma jinteressakx! Jekk jogħġbok kellem dwar in-negozju tiegħek!
  • Sarah ma stidinhomx għax kellha argument ma' Melisa.

Pronomi Possessivi

possessiv pronomi personali huma magħrufa bħala

  • Mine – tiegħi
  • tiegħek – tiegħek
  • Tħossok - tiegħu
  • Tagħha – tiegħu
  • tiegħu – tiegħu
  • Tagħna – tagħna
  • tiegħek – tiegħek
  • tagħhom – tagħhom

Ħafna studenti jsibuha diffiċli biex jifhmu pronomi possessivi Nistgħu nispjegaw il-kwistjoni bi ftit eżempji!

  • Kont taf li n-notebook huwa tiegħi?
  • It-telefon tiegħi ma jaħdimx! Jekk jogħġbok agħtini tiegħek!
  • Id-dar tal-kantuniera hija tiegħu.
  • Il-borża roża hija tagħha.
  • M'għandekx tiġġudika ktieb mill-qoxra tiegħu.
  • Din id-dar hija tagħna. Tista’ tiġi kull meta trid.
  • Il-pranzu huwa tiegħek. Tista' tiekol issa.
  • Il-qattus huwa tagħhom. Huwa attraenti ħafna.

Lista Kollettiva tal-Pronomi Personali Ingliżi

  • Jien: Jien / Jien: Jien / Jien: Jien, Jien
  • Int: Int / Tiegħek: Tiegħek / Int: Int, Int
  • Hu: Lilu / Tħossok: Tiegħu / Lilu: Lilu, lilu
  • Hi: Lilu / Tagħha: Tagħha / Tagħha: Lilu, lilu
  • Hija: Hu / Huwa: Him, Him / M'hemm l-ebda pronom "tiegħu" għal annimali inanimati!
  • Aħna: Aħna / Tagħna: Tagħna / Aħna: Aħna, Aħna
  • Int: Int / Tiegħek: Tiegħek / Int: Int, Int
  • Huma: Huma / Tagħhom: Tagħhom / Lilhom: Lilhom

Eżempji ta' Sentenzi ta' Pronomi Personali Ingliżi

Nifhmu pronomi personali Huwa importanti li tipprattika f'ismek. F'dan il-punt, nippruvaw niċċaraw b'eżempji sabiex tkun tista' tifhem is-suġġett.

  • ..... jien bilqiegħda fuq is-sufan.

Kif tistgħu taħsbu, il-pronom personali "I" għandu jiġi fil-vojt f'din is-sentenza. Il-verżjoni tal-ewwel persuna singular tal-verb awżiljarju to be hija "am". Għalhekk, l-ortografija korretta tas-sentenza; Se jkun "Qiegħed bilqiegħda fuq is-sufan".

  • ..... qed jaraw it-TV. M'għandniex infixkluhom.

Il-pronom personali "Huma" għandu jiġi fil-vojt. Il-pronom "int" jista 'jiġi wkoll. Madankollu, nistgħu ngħidu li l-pronom personali meħtieġ hawnhekk huwa l-pronom tat-tielet persuna plural "Huma", peress li s-sentenza "m'għandniex infixkluhom" hija segwita.

  • Huma... mit-Turkija? Jien ma rajtx qabel.

L-ispazju hawnhekk huwa "Inti". pronom tat-tieni persuna singular Trid tiġi. Il-pronom "huma" jista 'jiġi wkoll. Madankollu, nifhmu li l-persuna mfissra hawnhekk hija t-tieni persuna singular, peress li s-sentenza "Ma rajtx hawn qabel" hija segwita.

  • … sejjer id-dar. Trid tgħidlu xi ħaġa?

"Hu" għandu jidħol fil-vojt hawn. pronom tat-tielet persuna singular li għandha tintuża. Il-pronom She or It jista’ jiġi wkoll. Madankollu, nifhmu li l-persuna mfissra hawnhekk hija t-tielet persuna singular, peress li s-sentenza "Trid tgħidlu xi ħaġa" hija segwita.

  • Ħares lejhom! ..... qed jilagħbu l-futbol flimkien.

"Huma" għandhom jidħlu fil-vojt hawn. pronom tat-tielet persuna plural li għandhom jintużaw. Diġà, peress li l-ewwel sentenza tgħid "ħares lejhom", huwa mifhum li dak li huwa mfisser hawnhekk huwa t-tielet persuna plural.

  • …. hija jum mill-isbaħ illum.

"Hija" għandha tidħol fil-vojt hawn. pronom tat-tielet persuna singular li għandha tintuża. F'din is-sentenza, li tfisser "illum hija ġurnata tajba ħafna", it-tielet persuna singular hija meħtieġa għall-użu korrett.

  • ..... qed jitkellmu bl-Ingliż. Il-lezzjonijiet tal-Ingliż tagħna huma ta’ għajnuna għalina.

"Aħna" għandha tidħol fil-vojt hawn. Fi kliem ieħor, il-pronom tal-ewwel persuna plural aħna għandu jintuża. Fis-sentenza l-oħra, huwa mifhum li dak li jfisser is-sentenza "Lezzjonijiet tagħna tal-Ingliż huma estremament utli" hija l-ewwel persuna plural.

  • Negozju …. Oħt Kevin?

Kif tistgħu taħsbu, "Hija" għandha tidħol fil-vojt hawn. Fi kliem ieħor, it-tielet persuna singular għandu jintuża pronom. Il-pronom "hu" jew "it" jista 'jintuża wkoll. Madankollu, huwa mifhum li l-persuna mfissra bit-terminu “oħt Kevin” hija mara. Għalhekk, il-pronom "Hija" isir meħtieġ.

  • …. qed jgħumu fil-pixxina. Ma rridx nistedinkom.

"Inti" għandha tidħol fil-vojt hawn. Fi kliem ieħor, il-pronom tat-tieni persuna singular għandek tintuża. Il-pronom "Aħna jew "Huma" jista' jiġi wkoll. Madankollu, peress li t-tieni sentenza tgħid "Ma ridtx nistedinkom", nistgħu ngħidu li l-pronom personali korrett hawnhekk huwa "Int".

  • Huma …. fiċ-ċinema? Ma nistax narahom.

"Huma" għandhom jidħlu fil-vojt hawn. pronom tat-tielet persuna plural li għandhom jintużaw. Il-pronom "int" jista 'jiġi wkoll. Madankollu, peress li l-frażi "Ma nistax narahom" tintuża fit-tieni sentenza, nistgħu ngħidu li l-pronom personali korrett hawnhekk huwa "Huma".



Eżerċizzji ta' Formoli Oġġettivi bl-Ingliż

  • L-għalliem dejjem jagħti l-istudenti

F'din is-sentenza, il-parti "l-istudenti" hija enfasizzata. Peress li tissemma t-tielet persuna plural, "l-istudenti" hija sostitwita bi "minnhomIl-pronom "" jista' jintuża. Fi kliem ieħor, hija sentenza li tista’ tinkiteb mill-ġdid bħala “l-għalliem dejjem jagħtihom il-homework”.

  • Qed naqra ktieb lil oħti ż-żgħira.

F’din is-sentenza, naraw li l-parti “oħti ċ-ċkejkna” hija enfasizzata. Il-pronom "hija" jista' jintuża minflok "oħti ċkejkna" peress li jissemma fit-tielet persuna singular. Fi kliem ieħor, hija sentenza li tista’ tinkiteb mill-ġdid bħala “Qed naqrailha ktieb”.

  • Is-subien qed jirkbu ir-roti tagħhom.

F'din is-sentenza, il-parti "bikes tagħhom" hija enfasizzata. Il-pronom "dawn" jista' jintuża minflok "bikes tagħhom" peress li tissemma t-tielet persuna plural (inanimate). Fi kliem ieħor, “Is-subien qed isuqu minnhom” hija sentenza li tista’ tinkiteb mill-ġdid bħala.

  • Missieri qed jikteb ittra lil John.

F'din is-sentenza, il-Ġwanni issottolinjat jista' jiġi sostitwit bit-tielet persuna singular. Peress li Ġwanni huwa isem maskili, il-pronom personali "lilu" jista' jintuża minflok Ġwanni. Fi kliem ieħor, "Missieri qed jikteblu ittra"

  • Ma nafx it-tweġiba.

F'din is-sentenza, il-pronom tat-tielet persuna singular (inanimat) "it" jista' jintuża minflok it- "it-tweġiba" issottolinjata. Fi kliem ieħor, hija sentenza li tista’ tinkiteb mill-ġdid bħala “Ma nafx”.

  • Sally se tara maria.

F'din is-sentenza, l-isem Maria huwa issottolinjat. Peress li Maria hija nom femminili, il-pronom tat-tielet persuna jista’ jintuża minflok Maria. Fi kliem ieħor, jista 'jinkiteb bħala "Sally se taraha".

  • miftuħa it-tieqa, jekk jogħġbok!

F'din is-sentenza, il-pronom tat-tielet persuna singular (inanimat) jista' jintuża minflok il-kelma sottolinjata "it-tieqa". Fi kliem ieħor, hija sentenza li tista’ tinkiteb mill-ġdid bħala “tiftaħ, jekk jogħġbok”.

  • tista tgħid in-nies it-triq lejn l-ajruport, jekk jogħġbok?

Minflok is-sottolinjat “in-nies” f’din is-sentenza, “minnhomIl-pronom "" jista' jintuża. Għalhekk, għandna ngħidu li s-sentenza tista’ tinkiteb bħala “tista’ tgħidilhom it-triq lejn l-ajruport, jekk jogħġbok”.

  • Il-kotba huma għal Peter.

Peter huwa isem maskili. Mela minflok Pietru pronom tat-tielet persuna singular disponibbli. Ta’ min jinnota li s-sentenza tista’ tinkiteb bħala “il-boxing huma għalih”.

  • tista' tgħin jien u oħti, jekk jogħġbok?

"Oħti u jien" tfisser lili u oħti bħala l-parti enfasizzata. F’dan il-punt, ta’ min isemmi li s-sentenza tfisser “tista’ tgħinna”. "aħna" minflok "oħti u jien" pronom personali jiġifieri, jista’ jintuża l-pronom tal-ewwel persuna plural. Għandu jingħad li s-sentenza se tinkiteb bħala “tista’ tgħinna, jekk jogħġbok”.

Pronomi Possessivi – Eżerċizzji ta’ Aġġettivi Possessivi

  • Din it-tazza hija ..... (tiegħek/tiegħek)?

Mill-fluss tas-sentenza, "tiegħek" għandu jiġi. "Dan it-tazza hija tiegħek?" "Għax hija sentenza b'tifsira"tiegħek” għandhom jintużaw.

  • Il-kafè huwa ..... (tiegħi/tiegħi)

Bil-fluss tas-sentenza "minjiera“għandu jiġi. “minjiera” għandha tintuża peress li hija sentenza bit-tifsira ta’ “dan il-kafè huwa tiegħi”.

  • Dik il-kowt huwa ..... (tagħha)

Bil-fluss tas-sentenza "tagħha“għandu jiġi. “tagħha” għandha tintuża peress li hija sentenza bit-tifsira ta’ “din il-ġakketta hija tiegħu”.

  • Jgħix fi.... (tagħha) dar

Mill-fluss tas-sentenza, "kull" għandu jiġi. "kull" għandha tintuża peress li hija sentenza li tfisser "jgħix f'daru". “kull dar” jiġifieri, “tagħha” għandha tintuża peress li hija nom wara l-pronom fil-forma tad-dar tiegħu.

  • Forsi trid …… (tiegħek/tiegħek) it-telefon.

Mill-fluss tas-sentenza, "tiegħek" għandu jiġi. Peress li "t-telefon tiegħek" jintuża bħala tali, "tiegħek" għandu jintuża minflok "tiegħek".

  • Il-karozza l-ġdida hija …… (tagħhom/tagħhom)

Bil-fluss tas-sentenza "tagħhom“għandu jiġi. "tagħhom" għandu jintuża peress li huwa użu bħal "din il-karozza hija tagħhom". L-użu ta' "Tagħhom" jista' jkun possibbli biss billi tinbena s-sentenza bħala "Il-karozza tagħhom hija ġdida".

  • Hija sajret ikel ..... (tagħna/tagħna).

Mill-fluss tas-sentenza, "tagħna" għandu jiġi. Għax tfisser “sajjar l-ikel tagħna”.

  • Toqgħodx fuq.... (tiegħi/tiegħi) sieq

Bil-fluss tas-sentenza "my“għandu jiġi. Minħabba li, l-użu ta '"sieq tiegħi" huwa disponibbli.

  • Hija tat…. (her/hers) bagalja

Mill-fluss tas-sentenza, "kull" għandu jiġi. Hemm użu bħala "kull bagalja". Fi kliem ieħor, is-sentenza għandha n-nom wara l-pronom.

  • Iltqajt ma’ …… (tagħhom/tagħhom) omm

Mill-fluss tas-sentenza, "tagħhom" għandu jiġi. L-użu ta' "Ommhom" mhuwiex possibbli. Hawnhekk, jekk il-frażi "ommhom" kienet issottolinjata, "tagħhom" tista' tintuża minflok. Madankollu, m'hemm l-ebda użu bħal dan f'din is-sentenza.

  • Dan huwa …. (tagħhom/tagħhom) kafè?

F'termini tal-fluss tas-sentenza, "tagħhom" għandha tiġi introdotta. Bħal fl-eżempju preċedenti, peress li l-pronom huwa segwit min-nom fis-sentenza, pronomi possessivi ma jistax jintuża.

  • Ix-xalpa griża hija... (tiegħi/tiegħi)

F'termini tal-fluss tas-sentenza, "minjiera" għandha tinġieb. Għax, fis-sentenza, huwa mixtieq li jiġi enfasizzat lil min jappartjenu l-oġġetti. Inkella, ikollu jintuża bħala "din hija xalpa griża tiegħi".

  • Dik ir-rota ħamra hija…. (tagħna/tagħna)

Mill-fluss tas-sentenza, "tagħna" għandha tinġieb. F'din is-sentenza, huwa mixtieq li jiġi enfasizzat lil min jappartjenu l-oġġetti. "Ir-rota ħamra hija tiegħi" kif tfisser "iġorru” għandhom jintużaw.

Bħala riżultat, pronomi personali bl-Ingliż Huwa estremament faċli biex tinftiehem. nominativ, oġġettiv, possessively Nistgħu ngħidu li l-pronomi personali huma miġbura fi tliet gruppi differenti. B'ħafna prattika, is-suġġett jinftiehem faċilment.

Ilkoll kemm aħna mill-iskola elementari L-Ingliż Naraw il-lezzjoni. Din il-lezzjoni, li hija ta’ pjaċir kbir għal xi wħud minna; Għal xi wħud, din tinbidel f’tortura li trid tispiċċa kemm jista’ jkun malajr. Madankollu, fid-dinja tal-lum fejn in-nies iridu jaqsmu l-fruntieri, l-Ingliż m'għandux jitqies bħala suġġett obbligatorju bħall-matematika jew ix-xjenza. Għaliex, kemm fil-ħajja tan-negozju kif ukoll f'kull aspett tal-ħajja ta 'kuljum tista' taħseb. Li tkun taf l-Ingliż Saret ħtieġa aktar milli ħtieġa. Il-preġudizzji tan-nies dwar l-Ingliż għandhom jitwarrbu għal din ir-raġuni. Kulħadd minn student tal-kindergarten ta’ ħames snin sa ħaddiem tal-uffiċċju ta’ 2020 sena f’dawn il-jiem fis-snin 35. L-Ingliż għandha tipprova titgħallem.

Storja tal-Ingliż

Qatt ħsibt dwar l-istorja tal-Ingliż, l-aktar lingwa mitkellma fid-dinja flimkien mal-Ispanjol? L-emerġenza tal-Ingliż tmur lura għas-seklu 5 wara Kristu. Il-vjaġġ tal-Ingliż sal-preżent beda bil-ħatt l-art ta’ tliet tribujiet Ġermaniċi li kienu jokkupaw l-artijiet Brittaniċi f’dak iż-żmien. Matul l-issetiljar tat-tribujiet Ġermaniċi, il-lingwa Ċeltika kienet mitkellma fuq art Brittanika. Madankollu, id-deportazzjoni ta’ kelliema ta’ din il-lingwa lejn postijiet differenti mill-invażuri bidlet ħafna affarijiet.

Bejn 450 u 1100 AD, it-tribujiet Ġermaniċi invadew imsemmija hawn fuq L-Ingliż Instab li kienu jitkellmu lingwa li semmew. Madankollu, l-Ingliż antik ma kellu xejn komuni mal-Ingliż tal-lum f’termini ta’ pronunzja jew ortografija. Meta nħarsu lejn l-Ingliż tal-lum, għandna ngħidu li ħafna mill-kliem użat huwa ispirat mill-Ingliż antik li qed nitkellmu dwaru, minkejja li nbidel matul is-snin.

Mas-sena 1100, l-Ingliż żviluppa u daħal fil-perjodu tal-Ingliż tan-Nofsani, l-istess bħal fil-Medju Evu. Dan il-perjodu; Kompliet sal-bidu tas-snin 1500. Fl-1066, bil-konkwista u l-okkupazzjoni tal-Ingilterra minn William the Conqueror, magħruf bħala d-Duka tan-Normandija, bdew jiġu esperjenzati xi privileġġi fis-soċjetà f’termini ta’ lingwa.

Il-parti t'isfel tal-popolazzjoni, bħal fis-sistema tal-kasti fl-Indja L-Ingliż Waqt li kienu jitkellmu, in-nies tal-klassi għolja kienu jitkellmu bil-Franċiż. B’riżultat ta’ din is-sitwazzjoni, fis-seklu 14, ħarġet lingwa msejħa middle English minħabba l-inklużjoni ta’ kliem ta’ oriġini Franċiża bl-Ingliż. Għandna nistqarru li din il-lingwa m’għandha l-ebda użu kurrenti u anke li l-fehim tagħha huwa limitat.

Żvilupp Ingliż Meta wieħed iqis dan, nistgħu ngħidu li l-Ingliż modern jiġi l-aħħar. Nistgħu ngħidu li dan il-perjodu jkopri s-snin 1500 sa 1800. Bħala riżultat tal-iżviluppi politiċi u ekonomiċi fis-seklu 16, il-poplu Brittaniku beda jikkomunika ma 'komunitajiet oħra. Bir-Rinaxximent, ħafna kliem u idjomi ġodda daħlu fil-lingwa.

Barra minn hekk, l-invenzjoni tal-istampa tal-istampar kienet żvilupp li aċċellerat il-ħolqien ta 'lingwa bi status stampat. Fil-proċess li jmiss, l-art ġiet ippreparata għall-emerġenza ta 'kliem ġdid fjamant grazzi għar-Rivoluzzjoni Industrijali u t-teknoloġija. Barra minn hekk, il-fatt li l-Imperu Brittaniku kopra kwart tad-dinja mal-mogħdija taż-żmien kien fattur li jaffettwa l-iżvilupp tal-Ingliż.

Bħala konklużjoni, nistgħu ngħidu li l-Ingliż għadda minn ħafna stadji siewja matul is-snin u wasal sal-lum.

Għaliex Għandna Ngħallmu l-Ingliż?

Kulħadd, mingħajr eċċezzjoni, mill-bidu tad-disgħinijiet L-Ingliż Jgħid li t-tagħlim huwa essenzjali. Madankollu, fl-imħuħ ta 'ħafna nies, bi sforz konsiderevoli u pronomi personali bl-Ingliż Hemm mistoqsijiet dwar kemm hu meħtieġ it-tagħlim. fl-iskejjel Edukazzjoni bl-Ingliż Issa laħaq il-livell tal-kindergarten! U wkoll, L-Ingliż Huwa impossibbli li tilħaq kwalunkwe pożizzjoni fil-ħajja tan-negozju mingħajr ma tkun taf! Fi kliem ieħor, nistgħu ngħidu faċilment li l-Ingliż jiltaqa’ magħhom f’kull aspett tan-negozju u l-ħajja ta’ kuljum.

  • Għalkemm in-numru ta’ nies kelliema nattivi tal-Ingliż huwa magħruf bħala 400 miljun, kważi 1.5 biljun ruħ madwar id-dinja L-Ingliż titkellem. L-Ingliż huwa l-aktar lingwa valida f’kull rokna tad-dinja tan-negozju, tal-edukazzjoni, tal-arti, tal-kultura u tad-divertiment.
  • L-Ingliż Jekk taf, tista' tlaħħaq mal-bidla globali. Fi kliem ieħor, ser ikollok l-opportunità li titgħallem dwar l-iżviluppi f'kull rokna tad-dinja.
  • L-Ingliż Jekk taf, ma jkollokx għalfejn tistenna li r-riżorsi miktuba f'din il-lingwa jiġu tradotti għat-Tork biex taqra. Ikollok bżonn l-Ingliż biex tkun l-aħjar mhux biss fil-punt li tespandi barra, iżda wkoll fejn int.
  • L-Ingliż Dan iżid il-kunfidenza tiegħek innifsek. Tħossok ħafna aħjar meta tirnexxi f’dak li tagħmel. Barra minn hekk, hekk kif titgħallem u titkellem bl-Ingliż, int se tikseb rispett minn madwarek.
  • Jekk titgħallem l-Ingliż f'livell ogħla minn dak intermedju f'termini ta' kriterji ta' qari, smigħ, kitba u taħdit, ma titlifx l-ebda opportunitajiet ta' xogħol jew edukazzjoni li jiġu f'idejk.
  • Il-lingwa tal-edukazzjoni fl-aqwa universitajiet tat-Turkija L-Ingliż Nistgħu ngħidu li hu. Fi skejjel bħall-Università ta’ Boğaziçi, l-Università Teknika tal-Lvant Nofsani u l-Università ta’ Bilkent, il-korsijiet kollha huma mgħallma bl-Ingliż XNUMX%. Jekk taf l-Ingliż, tista’ tgħaddi mill-eżamijiet preparatorji ta’ skipping ta’ dawn l-iskejjel. Tista' wkoll tkun ta' suċċess fil-korsijiet tiegħek fid-dipartiment tiegħek.
  • Fl-aħħarnett, Pronomi personali bl-Ingliż Irridu ngħidu li t-tagħlim huwa estremament importanti għall-iżvilupp tal-moħħ. Waqt li titgħallem kwalunkwe lingwa barranija, moħħok jaħdem b'teknika differenti mis-sistema ta' ħsieb li huwa mdorri għaliha. Jekk titkellem u tikteb strutturi ta’ sentenzi differenti b’mod fluwenti, ittejjeb kemm moħħok kif ukoll il-memorja.


3 ħsibijiet dwar "Pronomi personali bl-Ingliż"

  1. Għoġobni l-ispjegazzjoni tiegħek tal-pronomi personali bl-Ingliż, inħobbu ħafna wkoll in-narrazzjonijiet tas-suġġetti Ġermaniżi tiegħek. Grazzi.

Ikteb tweġiba

L-indirizz elettroniku tiegħek mhux se jiġi ppubblikat. Oqsma meħtieġa * huma mmarkati bi